سبک مینیمال در طراحی داخلی

سبک مینیمال

همانطور که مشخص است کلمه مینیمال (minimal) یک کلمه انگلیسی است که به معنی کمترین یا حداقل می باشد به همین علت سبک مینیمال در واقع هنر استفاده از حداقل هاست و می توان گفت این سبک سادگی و زیبایی را با هم به خانه شما هدیه می دهد. خلق فضاهای کاربردی با استفاده از مکان های حداقل، استفاده از رنگ های ساده و روشن، چیدمان ساده از مهم ترین ویژگی های سبک زیبای مینیمال می باشد.

برای اتاق خواب سعی کنید از رنگ های روشن استفاده کنید. از کاغذدیواری های بدون طرح خاص و ساده و همچنین رنگبندی ساده استفاده کنید. همچنین میتوانید یک قاب عکس را روی دیوار نصب کنید تا از سبک مینیمالیست در دکوراسیون اتاق خواب خود بهره ببرید. استفاده از پنجره و نور طبیعی گزینه خوبی است و در مقابل استفاده از لوستر به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. زیرا یکی از ویژگی های سبک مینیمال استفاده از نور طبیعی  در زوز می باشد.

در اتاق خواب خود سعی کنید از خطوط شکسته و نا منظم استفاده کنید. یکی از مهم ترین نکات در اجرای این سبک در خانه و اتاق ها این است که از رنگ هایی استفاده کنید که تضاد فاحشی با یکدیگر  نداشته باشد. سعی کنید از وسایل کمتری در اتاف خواب استفاده کنید این از اصول مهم است که وسایل کمتر یعنی اتاق زیباتری خواهید داشت. همچنین دقت کنید نصب تلویزیون و آباژور ایستاده در اتاق خواب باعث بهم ریختگی نظم اتاق و کاهش زیبایی می شود پس جدا از این کار خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *