فوم چیست؟

فوم چیست؟

فوم چیست؟

فوم یک لایه ابر مانند است که برای استفاده زیر پارکت لمینت استفاده می شود که دارای ضخامت های متفاوتی هستند اما ضخامت مناسب برای استفاده زیر لمینیت ۲ میلی متر می باشد.این محصول را روی کف پهن می کنند و روی آن لمینیت نصب می کنند.

فوم
فوم

مزایا :

– باعث می شود صدا هنگام قدم زدن بر روی پارکت لمینت کمتر احساس شود.

–  به عنوان عایق برودتی و حرارتی استفاده می شود.

تفاوت فوم معمولی با فوم سایلنت :

این نوع محصول دارای ۲ نوع معمولی و سایلنت (فشرده) می باشند که از لحاظ ظاهری و جنس تشکیل دهنده آن تفاوت هایی با هم دارند که در زیر اشاره می شود:

– نوع معمولی ارزان تر از فوم سایلنت می باشد.

– نوع سایلنت دارای چگالی بیشتری است و فشرده تر می باشد به همین جهت نور را از خود عبور نمی دهد.

– مهمترین تفاوت نوع معمولی با نوع سایلنت مکان استفاده این فوم ها می باشد. اگر کف منزل یا محل کار شما سیمان می باشد توصیه می شود حتما از نوع سایلنت استفاده کنید زیرا سنگریزه های موجود در سیمان باعث ایجاد سر و صدا هنگام راه رفتن بر روی پارکت لمینت می شود . فشردگی موجود در این محصول مانع از ایجاد سر و صدا می شود . ولی اگر کف منزل یا محل کار شما سنگ ، سرامیک و سایر کفپوش ها باشد ، شما می توانید از نوع معمولی استفاده کنید علاوه بر اینکه هیچگونه مشکلی به وجود نمی آید در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود.

فوم ویسکوز (متال سایلنت ) چیست ؟

نوع دیگری از این محصول جهت استفاده زیر پارکت لمینت فوم ویسکوز یا متال سایلنت می باشد . این محصول در واقه همان نوع سایلنت با روکشی از آلومینیوم می باشد .

این نوع محصول برای مکان هایی که دارای گرمایش از کف می باشند استفاده می شود زیرا روکش آلومینیوم موجود در این محصول مانع از آسیب رساندن به پارکت هنگام گرمایش از کف می شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *