نگهداری چمن مصنوعی

نگهداری چمن مصنوعی

باید نظافت چمن مصنوعی را در اولویت رسیدگی قرار دهید. بهتر است به طور مرتب و روزانه روی چمن هایی که در فضای باز اجرا شده اند را جارو بزنید. استفاده از جارو برقی در زیرسازی های غیر شنی ارجعیت  دارد. شاخ و برگ های اضافی و دیگر زباله ها می توانند منظره زشتی را در یک فضای چمن شده به وجود آورند. برس خوردن تاثیر زیادی در یکنواختی سطح چمن دارد و موجب هم سطح شدن مواد پر کننده و حالت بهتر چمن مصنوعی می شود. برس خوردن از خم شدن و خوابیدن فلت های چمن پیشگیری کرده و اثرات ناشی از جای پا را از بین می برد.

به طور جدی از ریختن مواد شیمیایی روی چمن مصنوعی خودداری کنید. نفت، بنزین، الکل ، روغن ها و دیگر مواد شیمیایی، موجب آسیب جدی به چمن مصنوعی می شود.

نگهداری از چمن مصنوعی کار ساده ای است ولی این کفپوش را باید از مواد محترقه و آتش زا دور نگه داشت! استفاده از اتصالات برق، سیم های سیار، انواع ترقه و فشفشه بر روی چمن مصنوعی خطرات جدی به همراه دارد

چمن مصنوعی نسبت به شرایط جوی و بارش برف مقاومت خوبی دارد. به هنگام بارش برف، با استفاده از پاروی چوبی می توان سطح چمن را تمیز کرد. استفاده از نمک و ضد یخ برای آب شدن برف ها در روی چمن مصنوعی توصیه نمی شود.

باید تلاش شود تا جایی که امکان پذیر است اجسام و اشیای تیز و برنده بر روی سطح چمن مصنوعی کشیده نشود، زیرا باعث پارگی برگ ها و سطح زیرین می شود و در نتیجه ساختار و انسجام چمن از هم پاشیده و از یکدیگر جدا می شوند

از کشیدن و هل دادن اجسام سخت و سنگین مانند لوازم فلزی اداری مبلمان، گاو صندوق، کمد و فایل و … بر روی چمن مصنوعی خودداری شود. از تماس اشیای بسیار داغ بر روی چمن مصنوعی خودداری شود زیرا باعث سوختگی موضعی شده و یا شکل و حالت طبیعی چمن را بر هم می زند. همچنین تماس مستقیم آتش مانند ته سیگار باعث سوختن و ذوب شدن رشته های پلیمری شده ولی به دلیل رعایت استاندارد های ایمنی بالا، آتش نمی تواند گسترش یابد و در همان نقطه خاموش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *