انواع پارکت

انواع پارکت

انواع پارکت هایی که امروز در بازار موجود است، به صورت پارکت لمینت به فروش می رسد. انواع پارکت لمینت بر اساس ویژگی های زیر به چندین گروه تقسیم می شود:

انواع پارکت

*    ضخامت

انواع پارکت لمینت در ضخامت های 6 میلی متر، 8 میلی متر و10الی 12 میلی متر وجود دارد.  اتواع پارکت های 6 میلی متری در فضاهایی استفاده می شود که رفت و آمد زیادی صورت نمی گیرد. پارکت های 8 میلی متری برای فضای مسکونی کاملا مناسب است. اگر جنس پارکت  خوب باشد، با ضخامت 8 میلی متر، تا مدت 10 سال در فضای مسکونی دوام می کند.

اتواع پارکت های 10الی 12 میلی متری در فضاهای اداری –تجاری و جایی که رفت و آمد زیاد صورت می گیرد، استفاده می شود. مانند بیمارستان ها. این پارکت ها مقاوم تر از پارکت های 8 میلی متری است ولی به دلیل قیمت بالاتری که دارد، نیازی به استفاده از آن در خانه نیست.

*    رنگ

رنگ های پارکت  لمینت معمولا از چوب طبیعی الهام گرفته شده است. رنگ ها از سفید تا قهوه ای تیره تنوع دارد. در این میان رنگ های روشن و رنگ چوب های طبیعی بسیار پرطرفدار هستند.

*    کشور سازنده

پارکت- لمینت های موجود در بازار ایران ساخت کشورهای چین، ترکیه، کشورهای اروپایی و ایران هستند. از این میان پارکت های ساخت کشورهای اروپایی و ترکیه از کیفیت به مراتب بهتری برخوردارند.

پارکت ها نیز مانند لمینت دارای انواع مختلفی هستند. مجددا در اینجا یادآوری می کنیم که تفاوت پارکت چوبی  و لمینت (پارکت لمینت) ساختار چوبی آن است و در واقع قطعات پارکت تشکیل شده از قطعات چوب طبیعی هستند و به همین دلیل دارای شکل های ظاهری زیبا و متنوعی هستند. از طرف دیگر پارکت ها دارای انوع مختلفی از لحاظ اندازه و طرح نیزهستند.