ترمووود

در مرحله اول در محیطی بدون اکسیژن چوب‌ها حرارتی سریع معادل 100 درجه سانتی گراد می‌بینند. در مرحله بعدی دما تا 130 درجه به مرور زمان افزایش می‌یابد. همچنین درطول روند افزایش دما بخار آب برای جلوگیری از ترک برداشتن چوب استفاده می شود. در مرحله آخر با استفاده از روش باران‌ها‌ی استوایی و پاچیدن آب روی آن‌ها دما به صورت تدریجی کاهش یافته تا در رطوبتی بین 4 الی 6 درصد متعادل شوند. چوب‌های راش ، بلوط ، کاج و صنوبر در ترموود و ترمو کردن دارند. شرکت دکوراسیون داخلی تک دکور  با معرفی محصولات پرطرفدار ترموود  و ترمو کردن سعی بر آن دارد تا با متریال های به روز بهترین و ماندگارترین طراحی را برای منزل و یاد محل کار شما به کار گیرید.

با پیشرفت تکنولوژی در صنعت معماری و دکوراسیون داخلی روش‌های متعددی برای بالا بردن کیفیت چوب‌های طبیعی بکار گرفته شد که مهم ترین و کاربردی ترین آن‌ها، روش ترمو کردن است. همانطور که می‌دانید دلیل اصلی نا پایداری و پوسیدگی چوب‌های طبیعی ویژگی های ذاتی بافت آنهاست.در روش ترمو کردن که در سه مرحله به مدت 48 تا 96 ساعت انجام می‌شود کلیه موادی که باعث عدم پایداری چوب می‌شود( مانند: گلوکز، صمغ، اسید سیتریک و …) از بین رفته و در نهایت به محصولی با کیفیت و زیبایی چند برابر تبدیل خواهد شد.

یکی از پرکابردترین مکان ها برای استفاده از این متریال زیبا و منحصر به فرد نما ساختمان میباشد.

امروزه تقریبا در طراحی نماهای مدرن و کلاسیک چوب ترمووود جایگاه وبژه ای دارد و معمولا تمام یا قسمتی از نما با چوب ترمو تزیین خواهد شد.

ترمووود

کد های متنوع ترمووود را مشاهده نمایید.

با ما در ارتباط باشید

شرکت دکوراسیون داخلی تک دکور با ارایه متنوع ترین برندها و مشاوره توسط کارشناسان خبره شما را در انتخابی مطمئن همراهی خواهد کرد.